Akustik Ses Yalıtım Malzemeleri Kumaş Panel

Akustik Labirent Sünger

Akustik labirent sünger sesi süngerin iç boşluklarına hapsedebildiği için akustik mekanlarda ses emilim görevi görmektedir.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/adanasesyalitimi/public_html/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56

Akustik ses düzenlemeleri ve akustik ses problemlerini yankı gibi sorunları gidermede kullanılmaktadır. Ses emiş gücü diğer yanmaz akustik süngerler ile aynıdır tek farkı görünümüdür.

 

Poliüretan ham maddesinden elde edilen akustik yanmaz labirent sünger esnek yapıya sahip olduğu için uygulaması rahatlıkla yapılabilir ve hafif malzeme olduğu için uygulama uzun ömürlü olur. Tek başına yüksek frekanstaki sesleri kesemediği için ses kesim gücü yüksek olan ağır bariyer ile lamine edilmiş bariyerli labirent süngeri tercih edebilirsiniz.

Akustik Labirent Sünger

Labirent Sünger Kullanım Amaçları ve Uygulama Şekli

Labirent sünger kullanım amacı ses problemlerinin giderilmesi ve ses yalıtımı sağlanmasıdır. Yankı ve çınlama gibi sorunlarıda ortadan kaldırır. Uygulama şekli ise yapıştırma usulü ile gerçekleştirilir. Bu uygulama için özel solid bazlı yapıştırıcı kullanılır. Yapıştırıcı bir rulo yardımıyla süngerin uygulanacağı bölgeye sürülür ve daha sonra sünger yapıştırılır. Uygulamada kolaylık sağlanması için kendiliğinden yapışkanlı modelide mevcuttur.

Akustik labirent sünger 

 

[Toplam:2    Ortalama:5/5]

Bir önceki yazımız olan Akustik Spesiyal Sünger başlıklı makalemizde Ağır Epdm ses bariyeri, Bondex Sünger ve Spesiyal Piramit Ses Yalıtım Süngeri hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.