Akustik Ses Yalıtım Malzemeleri Kumaş Panel

Akustik Sünger

AKUSTİK SÜNGER NEDİR ?

Akustik sünger yankı yalıtımı sağlayan, ortamda oluşan çınlamayı engelleyen, akustik ses kalitesini artıran, sesleri düzene sokan, açık hücreli ses emici özellikte bir üründür. Akustik süngerlerin yanmaz özellikte olan modelleri de mevcuttur.

AKUSTİK SÜNGER NEDİR ?

Ayrıca dekoratif tasarımda üretilen akustik süngerler de bulunmaktadır. Ses problemlerini gidermek amacıyla kullanılmaktadır. Yankılanma sorunu olan bir ortamda akustik sünger kullanılarak sorun ortadan kaldırılır.

AKUSTİK SÜNGER NASIL UYGULANIR ?

Akustik süngerler yapıştırılarak uygulanmaktadır. Bu işlem için özel yapıştırıcı üretilmektedir. Bu yapıştırıcılar 15 KG yada 3 KG halinde tenekelerde üretilmektedir. Bir rulo ile yapıştırıcı duvara sürülür ve akustik sünger uygulanır. Akustik süngerlerin kendinden yapışkanlı modeli de mevcuttur.

AKUSTİK SÜNGER NASIL UYGULANIR ?

AKUSTİK SÜNGER ÇEŞİTLERİ NELERDİR ?

Yumurta, piramit, spesiyal, labirent, düz, vicoustic kare flexi a50, bass trap, bass küpü, kesik piramit, spesiyal piramit, piramit panel, zigzag, kauçuk sünger, tekno touch, basotect melamin sünger.

AKUSTİK SÜNGER ÇEŞİTLERİ NELERDİR ?

AKUSTİK YUMURTA SÜNGER

Akustik yumurta sünger, Yüzeyi yumurta kutusu şeklinde olan akustik ses yalıtım süngeridir. Yumurta süngerler yüksek ses yutum katsayısına sahip akustik sünger çeşitlerinden sadece birisidir. Akustik düzenlemelerde kullanılan yumurta ses yalıtım süngeri tek başına güçlü bir ses izolasyonu sağlamaz, ciddi ses kesmek için bariyerli modelleri kullanılmalıdır. Ses emici özellikte yanmaz I. sınıf malzemeden üretilmektedir.

 

[Toplam:2    Ortalama:5/5]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.