Akustik Ses Yalıtım Malzemeleri Kumaş Panel

Akustik Yumurta Sünger

Akustik yumurta sünger, yüzeyi yumurta kutusu şeklinde olan akustik ses yalıtım süngeridir. Yumurta süngerler yüksek ses yutum katsayısına sahip akustik sünger çeşitlerinden sadece birisidir.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/adanasesyalitimi/public_html/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56

Açık hücreli ses emilimi sağlayan bu ürün performansı ile ilgi çeken ve çok tercih edilen akustik bir süngerdir.

Akustik düzenlemelerde kullanılan yumurta ses yalıtım süngeri tek başına güçlü bir ses izolasyonu sağlamaz, ciddi ses kesmek için bariyerli modelleri kullanılmalıdır. Ses emici özellikte yanmaz I. sınıf malzemeden üretilmektedir.

Kalite ve yanmazlık standartlarına uygun bir şekilde üretilmektedir. Özel testlerden geçirilmektedir. Testler sonucunda sertifikalandırılmıştır. Yanmazlık belgesi ve ISO kalite belgesi bulunmaktadır. Ses frekanslarını kontrol altına alarak düzenlemektedir. Seslerin kaliteli duyulması için kaynağından bozulmadan alınmasını sağlamaktadır. Bozulmadan alınan sesler daha kaliteli ve sağlıklı bir şekilde aktarılır.

Yumurta şeklinde olduğundan ismini yumurta sünger olarak almıştır. Akustik bir süngerdir ve ses yutumu güçlüdür. Yanmazlık sertifikalıdır ve kullanım alanı geniştir. Poliüretan köpükten üretilir. Yumurta süngerler kolay şekillenir ve esnektir. Yumurta sünger alev almaz ve yanmaz, küf tutmaz ve nemden etkilenmez. Güçlü ses yalıtımı yapılması gereken yerlerde epdm ses bariyeri, bondex sünger ve düz akustik sünger ile birlikte uygulandığında daha iyi performans sağlar.

Akustik Yumurta Sünger Teknik Özellikleri

· Yanmaz ve alev temasında akıcı damlacık oluşturmaz.
· Nemden etkilenmez ve küf tutmaz.
· Esnektir ve kolay şekillendirilir.
· 70 kg/m3 yoğunluk.
· Farklı form ve kalınlıklarda üretilebilir.
· Orta ve yüksek frekans bantları yanında düşük frekanslar bantlarında da etkilidir.
· 40 mm & 50 mm kalınlıkları mevcuttur.
· Renk seçeneği olarak melamin köpük beyaz ve gri renkleri mevcuttur. · Kendiliğinden yapıştırıcılı modelleri opsiyoneldir.
· Ağır Epdm ses bariyeri, bondex sünger ve düz akustik sünger ile birlikte kullanılabilir.

Yumurta Ses Yalıtım Süngeri Kullanım Alanları

Akustik yumurta ses yalıtım süngerleri genel kullanım amacı olarak akustik mekanları söylemiştik. Yine bu çerçevede stüdyo, ses kayıt odası, reji odası, sinema salonları, müzik odası, prova odası, ev sinema odası, enstrüman – çalgı odası, bateri odası gibi bir çok mekanda kullanım alanına sahip olup akustik düzenlemede üstün performans sağlamaktadır.

Yumurta ses yalıtım malzemesi uygulaması kolay olup yüzeyi sprey boya ile boyanabilmektedir. Uygulaması için solid yapıştırıcı, silikon veya bali aracılığı ile parmak ruloyu duvara sürerek beklemeden yapıştırınız. İstediğiniz miktarda istediğiniz kalınlıkta sipariş vermek için ofisimizi ziyaret edebilir, telefon ile sipariş bildirebilirsiniz.

[Toplam:1    Ortalama:5/5]

Bir önceki yazımız olan Akustik Piramit Sünger başlıklı makalemizde Akustik piramit sünger, Akustik piramit sünger fiyatları ve Akustik piramit sünger yanmaz hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.