Akustik Ses Yalıtım Malzemeleri Kumaş Panel

Ev Sinema Salonu Ses Yalıtımı

Ev sinema salonu ses yalıtımı kalabalık ortamdan uzaklaşmak için kendinize özel bir ortam elde etmek için en güzel mekanlardan biri.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/adanasesyalitimi/public_html/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56

İsteğinize uygun dekore edebileceğiniz, istediğiniz zaman filmi durdurup istediğiniz zaman izleyebileceğiniz bir ortam elde edecek ve kahkahalarınızı başkası rahatsız olmasın diye içinize attığınız o durumdan kurtulacaksınız. Üstelik bu keyfi en kaliteli haliyle yaşayacaksınız.

Ev sinema salonu ses yalıtımı nasıl yapılır ?

Ev sinema salonunda diğer dairelere gidebilecek sesi önlemek için kat durumuna bağlı olarak tavan, duvar ve zeminde izolasyon malzemeleri ile ses geçişi engellenir. Ardından yüzey kapatılarak istediğiniz renk ve modelde bulabileceğiniz panel ve süngerlerle dekore edilmekte bununla birlikte ortam içindeki yankı engellenmektedir. Ses sistemlerinin kalitesi ne olursa olsun çıkan ses mekanın durumuna bağlı olarak yaşayacağınız keyfi önleyecektir. Bunun için yankı yapabilecek kısımlara yankıyı engelleyecek akustik ürünler tercih edilir.

ev sinema ses yalıtımı

Duvar ve tavanda akustik sünger ve süngerpan kullanırken zeminde titreşimli seslerini ve gürültüyü engelleyen malzemeler kullanılır. Bunlar epdm ses bariyeri, kauçuk levha, mantarlı kauçuk levha, karo halı veya pvc tabanlı akustik halı kullanılabilir. Halılarda belirli renklerle akustik arttırılabilir.

ev sinema ses yalıtımı

Ev sinema salonu ses yalıtımı malzemeleri nelerdir ? Ses geçişlerini engellemek için süngerpan veya bariyerli akustik sünger tercih edilebilir. Akustikpan, ahşappan, evapan ve süngerpan bu uygulamalar için ideal malzemelerdir.


Ev sinema salonu ses yalıtımı fiyatları kullanılan malzemelere ve yapılan uygulamaya göre değişir. Küçük boş bir odanızı ev sinema salonu haline getirebilir veya hazırda olan sinema salonunuzda yalıtım ve izolasyon uygulamaları yapabilmekteyiz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Bir önceki yazımız olan Sinema Salonu Ses Yalıtımı başlıklı makalemizde Ses yalıtımı ve sineme salonu ses yalıtımı hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.