Akustik Ses Yalıtım Malzemeleri Kumaş Panel

Kompresör Odası Ses Yalıtımı

Kompresör Odası Ses Yalıtımı Kompresörler yapısı ve çalışma şekli bakımından yüksek ve yoğun ses çıkartan makinelerdir. Kompresör odalarına ses yalıtımı


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/adanasesyalitimi/public_html/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56

Kompresör odalarınızda yanmaz bariyerli akustik sünger kullanabilirsiniz. Bariyerli akustik süngerlerin ses emme performansı yüksektir.

Sağlıklı bir çalışma ortamı için ses yalıtımı yaptırabilirsiniz. Ses izolasyonu yaptırdığınız takdirde kompresör odasındaki sesi azaltmış ve daha verimli bir çalışma ortamı elde edeceksiniz.

Pistonlu kompresörler çok fazla ses çıkartarak çalışır. Bunun sebebi pistonlu kompresörlerin her çalışma esnasında pistonların vuruntulu bir şekilde silindirin içinde hareket etmesidir. Kompresörler de oluşan titreşimden dolayı kompresör üzerinden gelen sesler hava filtresinden emilen havanın çıkmış olduğu sesler birleşince gürültü kirliliği meydana gelir.  Bu sebepten dolayı kompresör sanayi kuruluşlarında üretim hatlarına ses izolasyonuna uygun ürenler tedarik etmektedirler.

Bunun yanı sıra kompresör odalarında zemin ses yalıtımı için kauçuk mantar levha ve kauçuk mantar şilte, taş yünü, kauçuk tabanlı halılarda kullanabilirsiniz. Detaylı bilgi için arayınız.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Bir önceki yazımız olan Jeneratör Odası Ses Yalıtımı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.