Akustik Ses Yalıtım Malzemeleri Kumaş Panel

Radyo Akustik Ses Yalıtımı


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/adanasesyalitimi/public_html/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56

Radyo stüdyoları profesyonel çalışma ortamları arasındadır. Bu ortamda yayınlar yapılmaktadır. Bu yayınlar canlı olarak yapıldığı zaman dış ortam seslerinin mekana girmemesi dinleyiciye kaliteli yayın yapabilmek adına önemlidir.

Radyo odalarında dış ortam seslerinin yayınlara olumsuz etki etmemesi için ses yalıtımı yapılmaktadır. Ses kesici özellikteki malzemeleri doğru seçimi ve iyi uygulanması ile bu sorun ortadan kaldırılmaktadır.

Radyo odalarında önemli olan başka bir konu ise akustik kalitenin yüksek olmasıdır. Yankılanma gibi bir sorun var ise akustik özellikte sünger yada paneller ile giderilir. Seslerin daha kaliteli ve net duyumu sağlanır.

Yayınlarda dinleyiciye aktarılan sesler daha kaliteli algılanır. Yankı yalıtımı ve akustik kaliteyi artırma işlemi için çeşitli ürünler mevcuttur.

Mekanlarınıza uygun standart yüksek perfromanslı yada dekoratif renkli ürünleri seçerek güzel bir görünüm oluşturup sorunları giderebilirsiniz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Bir önceki yazımız olan Ortak Duvar Ses Yalıtımı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yoruma kapalı.