Akustik Ses Yalıtım Malzemeleri Kumaş Panel

Renkli Akustik Sünger

Renkli Akustik Sünger akustik süngerlerdir. Mekanda akustik düzen sağlamak,yankıyı ekoyu kesmek için kullanılırlar.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/adanasesyalitimi/public_html/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56

Dezavantajından biri yanıcı olmasıdır. Ancak yanma tehlikesi bulunmayan ortamlar için oldukça kullanışlıdır. En büyük avantajı birçok renk seçeneğinin bulunmasıdır. Bu sayede her ortamda kullanılabilir ve istenilen tasarım oluşturulabilir.

Renkli Akustik Sünger

Farklı malzemeler ile birliktede kullanabilirsiniz. Ancak sesin yoğun olduğu yerlerde asla tek başına kullanılamaz. Çünkü oluşumunda kullanılan sünger ve yüzeyi sesi kesmek için elverişli bir malzeme değildir.

Tekno Touch Akustik Ses Yalıtım Süngeri ortamda akustik düzenleme amaçlı kullanılmaktadır. Eko, Yankı gibi ses düzenlemelerini sağlayan akustik süngerler bir çok farklı renk seçeneklerine sahip olup dekoratif amaçlı da kullanılabilmektedirler.

Tekno touch sünger seslerin düzenlenmesi amacıyla kullanılmaktadır. Tavan ve duvarlara yapıştırılarak uygulanır. Kendiliğinden yapışkanlı modeli mevcuttur. Uygulamada kolaylık sağlanması için kendiliğinden yapışkanlı modeli kullanılabilir. Akustik süngerlere alternatif olarak üretilmiştir. Yüzeyine kadife kaplanarak renk kazandırılmıştır.

Ebatları 50 x 50 cm, kalınlıkları 30 mm – 40 mm ve yoğunluğu 50 dns dir. Yüzeyi düz ve desenli olarak üretilmektedir. Desenli olan modellerinin yüzey şekilleri yumurta, labirent ve spesiyal formlarında elde edilmektedir. Seslerin düzenlenmesini sağlayan dekoratif özellikte bir malzemedir.

Tekno Touch Akustik Sünger Özellikleri

 • Sesleri düzenler.
 • 50 x 50 cm ebatlarındadır.
 • Kalınlıkları 30 mm – 40 mm.
 • Yoğunluk 26 dansite.
 • Yankı, eko, çınlama gibi vb. ses sorunlarını engeller.
 • İstenilen renklerde üretilir.
 • Farklı formlarda yüzeyi desenli ve düz olarak elde edilir.

  Tekno Touch Akustik Sünger Kullanım Alanları

  Stüdyo, ses kayıt odası, ofis, çağrı merkezi, toplantı salonu, konferans salonu, tiyatro salonu, sinema salonu, ev sinema odası, konser salonu, prova odası, akustik oda, müzik odası, enstrüman – çalgı odası, bateri odası, piyano odası, televizyon stüdyosu, radyo stüdyosu gibi vb.

[Toplam:1    Ortalama:5/5]

Bir önceki yazımız olan Bass Trap Akustik Sünger başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.