Akustik Ses Yalıtım Malzemeleri Kumaş Panel

Ses Kesici Süngerpan

Ses Kesici Süngerpan Rebonded Bondex Ses Kesici İzolasyon Süngeri yüksek yoğunlukta üretilen, sünger parçalarının tekrar sıkıca yoğun birleşiminden oluşan süngerlerdir.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/adanasesyalitimi/public_html/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56

Yüksek frekanslı sesleri kesebilen bondex ses kesici süngerler duvar tavanlarda ses yalıtımı amacıyla hatta zeminlerdede titreşim emici malzeme olarak kullanılabilir.

İnşaat uygulamalarında kullanılır ve duvar arasına konulup sesin geçmemesi sağlanır. Çok tercih edilen bir üründür, hava geçirgenliği sağlar ve hafiftir. Ses yalıtımında %80 %90’a kadar yalıtım sağlar. Poliüretan maddeden üretilirler. Kullanım alanları geniştir. Ağır kurşun bariyer ile kullanıldığında daha güçlü ses yalıtımı sağlar.

Bondex Ses Kesici Sünger Teknik Özellikleri

110 – 180 dns ( yoğunluk ) arası üretilebilir,
Kapalı gözenekleri sayesinde ısı ve ses iletim katsayıları oldukça düşüktürler,
10 – 70 mm aralıklarında üretilebilir, Epdm ağır ses bariyeri ile birlikte kullanılabilir.

Bondex Ses Kesici Sünger Kullanım Alanları

– Jeneratör Odası Ses İzolasyonu – Makina Dairesi Ses İzolasyonu – Asansör Dairesi Ses İzolasyonu – Asansör Dairesi Ses İzolasyonu – Kazan Dairesi Ses İzolasyonu – Enstrüman Çalgı Odası Ses Yalıtımı – Hidrofor Odası Ses İzolasyonu – Kompresör Odası Ses İzolasyonu – Piyano Odası Ses Yalıtımı – Stüdyo Ses Yalıtımı – Hastane EMAR (Mr) Odası Ses Yalıtımı – Bateri Odası Ses Yalıtımı – Akustik Oda Ses Yalıtımı – Müzik Odası Ses Yalıtımı – Tekne Motor Kabini Ses Yalıtımı.

SES KESİCİ SÜNGERPAN

Uygulaması basittir, uygulandığında hemen duvara yapışır.

Bondex Bariyerli süngerler gerçekten etkili ses izolasyon süngerleridir. Kullanıldıkları ortamda çok yüksek sesleri dahil izole eder. Ağır Kurşun Bariyer dediğimiz malzeme kauçuk (pvc) den üretilen ses yalıtım bariyeridir. Kullanacağınız süngerin kalınlığı ne kadar büyükse ses yalıtım oranı o kadar artacaktır.

[Toplam:1    Ortalama:5/5]

Bir önceki yazımız olan SES YALITIM MALZEMELERİ başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.