Akustik Ses Yalıtım Malzemeleri Kumaş Panel

SES YALITIM MALZEMELERİ

SES YALITIM MALZEME ÇEŞİTLERİ NELERDİR?

Mantarlı Kauçuk ,Süngerpan ,Bariyerli Akustik Sünger,Zemin Kauçuk Levha, Heraklit Ahşap Yünü,Bariyerli Süngerpan, Kauçuk Tabanlı Akustik Halı,Ses Yalıtım Bandı, Bariyerli Akustik Süngerpan, Akustik Karo Halı, Aks Rapid Sünger Yapıştırıcı, Mantar Şilte, Epdm Ses Bariyeri

SES YALITIM MALZEMELERİ NASIL UYGULANIR?

Zemin malzemeleri parke ya da şap altında kullanılmaktadır.Mantarlı kauçuk parke altına serilerek kauçuk levha da şap altında uygulanmaktadır.
Kauçuk tabanlı akustik halı ise zemine serilerek uygulanır.Sadece ek yerleri yapıştırılmaktadır.Süngerpan duvar ya da tavanda mevcut duvarın yüzeyine yapıştırılarak uygulanır.Daha sonrasında çelik ya da ahşap karkasile 5 cm hava boşluğu oluşturulacak alçıpan ile üzerine kapatılır.Gerekli görülürse zemin uygulamalarında da kullanılabilir.

Ses yalıtım bandı ise yardımcı malzeme olarak kullanılır.Aks rapid sünger yapıştırıcısı akustik süngerleri yapıştırmak için kullanılmaktadır.EPDM ses bariyeri tavan, duvar, zemin ses yalıtım uygulamalarında kullanılan ses kesici malzemedir.Duvar yada tavan uygulamalarında 2 alçıpan arasında uygulanmaktadır.Ses yalıtım süngerlerine lamine edilerekte uygulanabilir.Zemin uygulamalarında parke altında da kullanılabilir.

Bariyerli ses yalıtım süngerleri özel yapıştırıcısı ile yapıştırılarak uygulanmaktadır.

SÜNGERPAN

Süngerpan, rebonded bondex ses kesici izolasyon süngeri yüksek yoğunlukta üretilen, sünger parçalarının tekrar sıkıca yoğun birleşiminden oluşan süngerlerdir. Yüksek frekanslı sesleri kesebilen bondex ses kesici süngerler duvar tavanlarda ses yalıtımı amacıyla hatta zeminlerdede titreşim emici malzeme olarak kullanılabilir.

HERAKLİTE AHŞAP YÜNÜ

Heraklite ahşap yünü‘nün yapılışı ahşap talaşının rendelenmişi ve çimentonun özel metotlarla levha haline getirilmesiyle oluşur. Heraklite ahşap levhalar çok dayanıklıdır. Çimento, ağaç liflerinin tabii elastikiyet özelliğini muhafaza eder.Heraklite ahşap yünü sadece ses yalıtımı sağlamaz, ısı yalıtımında çok iyi bir yalıtım malzemesidir.

AKS RAPİD SÜNGER YAPIŞTIRICI

Aks rapid sünger yapıştırıcı, yanmayan, solvent bazlı, tek komponentli, püskürtülebilen, kuvvetli yapıştırıcılığa sahip olan bir yapıştırıcıdır.PU yumuşak köpük, dokunmuş ve dokunmamış mensucat, deri vb. ürünler ile metal, ahşap, ABS ve PS esaslı plastikler ve solvente dayanıklı diğer malzemeler için uygundur.Uygulamadan önce yüzey iyice temizlenmelidir.Malzemelerden biri yüksek emme gücüne sahipse, yapıştırıcı uygulanacak yüzeylerin ikisine de sürülmelidir.

EPDM SES BARİYERİ

Epdm kauçuk ses bariyeri, yoğun gürültünün kesilmesi için istenilen yerlerde süngerler arasına uygulanan ses yalıtım malzemeleridir. EPDM direk kesilmesi isteniyorsa kullanabilmektedir. Akustik Süngerler ile birlikte çalışabilir epdm bariyerleri mükemmel akustik performans ve dayanıklılık sağlamaktadır. Ses bariyeri tavan, duvar, zemin ses yalıtımlarında kullanılabilir.

MANTARLI KAUÇUK

Mantarlı kauçuk, inşaat sektöründe duvar, zemin ve çatılarda tercih edilen ses ve ısı izolasyonunda mükemmel performans sağlayan ses izolasyon malzemeleridir. Kauçuk Mantar granül mantarların kauçuk ile karşılaştırılması sonucu hazırlanan blokların dilimlenmesiyle istenilen kalınlık ve ölçülerde üretilebilmektedirler. Ayrıca makine temellerinde de vibrasyon emici olarak kullanılabilmektedir.

ZEMİN KAUÇUK LEVHA

Zemin kauçuk levha, zeminlerde parke ve şap altında kullanabileceğiniz titreşimli ve darbeli sesleri engelleyen kauçuk levha, ses yalıtım malzemesidir. Ayrıca çalışma alanlarındaki pürüzlü yerleri tamamiyle kapatarak tam bir izolasyon sağlamaktadır.Zemin ses izolasyonu malzemesidir.Şap altı, Parke altı veya zemine serili olarak kullanılabilir.Kauçuk mantar levhalar ses ve ısı izolasyonunu kusursuz yapması dolayısıyla inşaat sektöründe duvar,zemin ve çatılarda tercih edilmektedir.

KAUÇUK TABANLI AKUSTİK HALI

Kauçuk tabanlı akustik halı, ses emici özelliğiyle ses yalıtımı sağlar ve konulan zeminde kaymaları engeller. Fevkalade Güçlü Aşınmaz. Leke Tutmaz. Boyutsal sabittir.Çekmez Kırılmaz potluk yapmaz. Su ve normal deterjanla yıkanabilir. Yıkandığında hoş olmayan koku kalmaz.Tabanda meydana gelen titreşimleri önlemesi akustik halının en büyük özelliğidir.

 

 

 

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.