Akustik Ses Yalıtım Malzemeleri Kumaş Panel

Tavan Ses Yalıtımı

Tavanda ses yalıtımı sağlamak adına ses yalıtım süngeri olan süngerpan, bariyerli akustik sünger, bariyerli melamin sünger, akustik sünger, basotect  melamin sünger, akustik dekoratif süngerler, bariyerli sünger tercih edilebilir.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/adanasesyalitimi/public_html/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56

Bulunduğunuz bölgeden üst kata giden sesi engellemek istiyorsanız tavan ses yalıtımı uygulaması yaptırmalısınız. Üst kattan gelen sesler için tavanda uygulama yapılmaz. Çünkü üst kattan gelebilecek ses titreşimli olup duvarlardan iletilerek sanki yan daireden geliyor gibi bir etki uyandırır. Bu uygulama her ortamda yapılabilir.

Tavanda Ses Yalıtımı İçin Kullanılan Malzemeler Nelerdir ?

Tavanda ses yalıtımı sağlamak adına ses yalıtım süngeri olan süngerpan, bariyerli akustik sünger, bariyerli melamin sünger, akustik sünger, basotect  melamin sünger, akustik dekoratif süngerler, bariyerli sünger tercih edilebilir. Bunlarla beraber daha fazla ses kesmek için kullanılan diğer malzemeler olarak, ağır epdm bariyer, akustik ahşap pan veya kumaş kaplı akustik paneller tercih edilebilir.

Tavan Ses Yalıtımı Nasıl Yapılır ?

Tavanda ses yalıtım uygulamaları ses yalıtım süngeri ve ses yalıtım malzemeleri kullanılarak yapılan uygulamalardır. Sesin frekansına göre kullanılacak malzeme belirlenir. Bunun için keşif yapılması önemlidir. Ses yalıtım firması olarak keşif hizmeti sağlamaktayız. Ses yalıtım malzemeleri kullanıldıktan sonra yüzey alçıpan ile kapandıktan sonra ortam akustiği sağlamak adına sarkık akustik panel kullanılarak ortamdaki yankıda engellenmiş olur. Malzeme yapıştırma işlemi yapılamadan önce bölgenin temiz olmasına dikkat edilmelidir. Bu da uygulamanın uzun ömürlü olması açısından çok önemlidir.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Bir önceki yazımız olan Stüdyo Akustik Ses Yalıtımı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yoruma kapalı.