Akustik Ses Yalıtım Malzemeleri Kumaş Panel

Zemin Ses Yalıtımı

Zemin ses yalıtımı alt kata giden titreşimli sesleri ve gürültüyü engellemek için yapılan uygulamalardır. Şap veya parke altında uygulama yapılabilir.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/adanasesyalitimi/public_html/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56

Akustik ortamlarda evinizde halı kullanmak istiyorsanız onun için titreşimi engelleyen dekoratif halı kullanılır. Zeminde parke altında yumurta formlu mantarlı kauçuk levha, epdm ses bariyeri ve süngerpan kullanılarak etkili sonuç elde edilir. Ayrıca mümkünse hava boşluğu bırakmakla ses izolasyonu performans gücünü arttırabilirsiniz. Şap altında kauçuk levha bariyer ve ses kesici süngerpan kullanarak da zemin ses izolasyonu sağlanır.

Şap altında darbe, parke, zemin, titreşim ve vibrasyon gibi seslerin yalıtımı için kauçuk maddeli ürünler kullanılır. Mantar şilte rulo, halı kauçuk olarak kullanılabilir. Darbe kaynaklı seslerin geçişini önlemek için kullanılan ses izolasyon ürünleridir.

Nasıl Yapıyoruz ?

Zeminlerde genellikle titreşimli sesleri örnek olarak bir bateri çalınması ile oluşacak darbe kaynaklı sesi veya topuklu ayakabbı ile zeminden giden sesleri düşünün bu sesleri engellemek için kauçuk levha veya bondex sünger dediğimiz ses yalıtım malzemeleri kullanılır. Mekanının fotoğrafları veya canlı gözlemler sonucu malzeme teşhisi yapılır. Bu işlemler bittikten sonra onayladığınız takdirde en kısa sürede uygulama ekibimizle işlemi tamamlar.

Zemin Ses İzolasyonu

Sert zemin döşemesi üzerinde yürünmesi, sandalye vs. eşyaların çekilmesi, sert cisimlerin yere düşmesi gibi durumlarda yüksek düzeyde darbe sesi oluşur ve gürültü sadece alt kata değil yapının iskeleti üzerinden tüm dairelere yayılır. Titreşim kaynaklı zeminden gelen sesler rahatsızlık hissi uyandıran seslerdir. Özellikle bir çok çalışanın olduğu mekanlarda zemin ses izolasyonu yaptırmak kaçınılmazdır.

Zemin ses yalıtımı oluşan darbe sesinin bir diğer tipi de “topuk sesi” diye adlandırılan ve sert döşeme üzerinde yürünmesi ile oluşup ortam sesi olarak aynı mekanda yayılan seslerin yalıtımıdır.

Alt kata giden darbe, titreşim ve vibrasyon gibi sesleri ses yalıtım ile engelleyebilirsiniz. Zemin yalıtımında ses kesici malzeme (kauçuk levha, mantarlı kauçuk levha, pvc tabanlı halı, karo halı) ile süngerpan kullanıldığında ekstra performans sağlar.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Bir önceki yazımız olan Reji Odası Ses Yalıtımı başlıklı makalemizde REJİ ODASI SES YALITIMI hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.