Akustik Ses Yalıtım Malzemeleri Kumaş Panel

Hidrofor Odası Ses Yalıtımı

Hidrofor Odası Ses Yalıtımı Hidrofor bulunan binalarda, su basıncı yetersizdir. Bu nedenle kullanılan hidrofor sistemleri çok daireli yüksek katlı binaların basınçlı su ihtiyacını gidermek amacıyla kullanılmaktadır.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/adanasesyalitimi/public_html/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56

Şebeke su basıncının yeterli seviyede basınç vermemesi durumunda hidrofor kullanılır. Hidrofor basınçlı su ihtiyacını karşılarken hava ile suyu sıkıştırır. Bu sayede basınç istediğiniz yüksekliğe çıkar. Bu işlemi yaparken hidrofor rahatsız edici gürültü çıkarır. Bu gürültünün rahatsız edici ve olumsuz etkilerinden korunabilmek adına ses yalıtımı yapılmaktadır.

Hidrofor odalarında ses yalıtımı, ses kesici özellikteki malzemelerin kullanılması, doğru uygulama ve malzeme tercihinin özenle yapılması sonucu gerçekleştirilmektedir. Bariyerli yanmaz akustik sünger ile kabin şeklinde yada bulunduğu odaya izolasyon uygulama çalışması yapılarak rahatsız edici gürültünün kesilmesi sağlanır.

[Toplam:1    Ortalama:5/5]

Bir önceki yazımız olan Emar Odası Ses Yalıtımı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.